کلماتت را خوب انتخاب کن

روزی خانمی سخنی را برزبان آورد که باعث رنجش بهترین دوستش شد او بلافاصله از گفته خود پشیمان شده و بدنبال راه جاره ای گشت که بتواند دل دوستش را بدست آورده و کدورت حاصله را بر طرف کند.

او در تلاش خود برای جبران آن نزد پیرزن خردمند شهر شتافت و پش از شرح ماجرا از وی مشورت خواست. پیرزن با دقت و حوصله فراوان به گفته های آن خانم گوش داد و پس از مدتی اندیشه  چنین گفت: "تو برای جبران سخنانت لازم است که دو کار انجام دهی و

اولین آن فوق العاده سختر از دومی است.

خانم جوان با شوق فراوان خواست که راه حلها را برایش شرح دهد.

پیرزن خردمند ادامه داد : امشب بهترین بالش پری را که داری برداشته و سوراخ کوچکی در آن ایجاد میکنی سپس از خانه بیرون آمده و شروع به قدم زدن در کوچه و محلا ت اطراف خانه ات میکنی ودر آستانه درب منازل هریک از همسایگان و دوستان و بستگانت

که رسید یک عدد پر از بالش درآورده و به آرامی در آنجا قرار میدهی بایستی دقت کنی که اینکار را قبل از طلوع صبح فردا انجام داده باشی و نزد من برگردی تا دومین مرحله را توضیح دهم.

خانم جوان بسرعت به سمت خانه اش شتافت و پس از اتمام کارهای روزمره خانه   شب هنگام شروع به کار طاقت فرسایی کرد که آن پیرزن پیشنهاد کرده بود.

او با رنج وزحمت فراوان در دل تاریکی شهر و در هوای سرد و سوزناکی که انگشتانش از فرط سرما یخ زده بودند توانست کارش را به انجام برساند و درست هنکام طلوع آفتاب به نزد آن پیرزن خردمند بازگشت.

خانم جوان با اینکه بشدت احساس خستگی میکرد اما آسوده خاطر شده بود که تلاشش به نتیجه رسیده وبا خشنودی گفت: بالش کاملآ خالی شده است.

پیرزن پاسخ داد : حال برای انجام مرحله دوم باز گرد و بالش خود را مجددآ با آن پرها پر کن تا همه چیز به حالت اولش برگردد.

خانم جوان با سراسیمگی گفت: اما میدونی که این امر کاملآ غیر ممکنه! اینک باد بیشتر پرها را از محلی که قرارشان داده ام پراکنده است قطعآ هر چقدر هم تلاش کنم دوباره همه چیز مثل اول نخواهد شد!

پیرزن با کلامی تامل برانگیز گفت: کاملآ درسته ! هرگز فراموش نکن کلماتی که به کار میبری همچون پرهای است که در مسیر باد قرار میگیرند.

آگاه باش که فارغ از میزان صممیت و صداقت گفتارت دیگر آن سخنان به دهان باز نخواهند گشت بنابراین در حضور کسانی که به آنها عشق میورزی کلماتت را خوب انتخاب کن


 
یادم باشد که زیبایی‌های کوچک را دوست بدارم حتی اگر در میان زشتی‌های بزرگ باشند

/ 10 نظر / 8 بازدید
ماشا

سلام. زیبا بود و تاثیرگذار. به من سر بزن و نظر بگذار.منتظرم.

ستاره

سلام پست پنداموزي بود ممون..[گل]

ستاره

سلام عزيزم ممنونم كه بهم سرزدي..[گل]

پوریا7

سلام نن جون مطلب قشنگی بود امیدوارم که بتونم ازش استفاده بکنم

ماشا

سلام. کجایی؟نیستی.نمیایی؟قهری؟ به روزم و چشم به راه آمدنت.

پوریا7

سلام خوشحال میشم به پست جدیدم یه سری بزنی.منتظرم

بهاره جووون

سلام..این داستان و داستان پا یینی واقعا قشنگ بود....لرززززززیدم[تایید] پیش منم بیا اگه دوست داشتی منو با اسم مانده ام بی تو لینک کن من تو رو لینک کردم[چشمک]